Informace o zpracování osobních údajů / GDPR

V souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů – dále jen „Nařízení“ nebo „GDPR“) a v souladu se zákonem č. 110/2019 Sb. o zpracování osobních údajů, v platném znění, jakož i v souladu s ostatními předpisy týkající se bezpečnosti osobních údajů Vás informujeme, že provádíme zpracování osobních údajů Vašich dětí i Vás, jako zákonných zástupců

Kdo zpracovává Vaše osobní údaje:
Správcem Vašich osobních údajů je Mateřská škola Slunečnice, Všestary, IČ: 70995991, se sídlem Pankrácká 73, 251 63 Všestary, zapsaná v rejstříku příspěvkových organizací vedeném u MS v Praze pod sp.zn.: Pr 1641.

Můžete nás kontaktovat na emailu reditelka@msvsestary.cz, nebo prostřednictvím telefonu na čísle: +420 736 754 897, popř. prostřednictvím datové schránky: 4s9xui3.

Mateřská škola jmenovala pověřence na ochranu osobních údajů, kterým je:
Mgr. Anna Komeiserová
e-mail: anna.komeiserova@ksak.cz

Rozsah zpracování osobních údajů:
Abychom mohli vést řádnou a zákonnou evidenci dítěte, mohli jsme efektivně pracovat a kontaktovat Vás, zpracováváme následující osobní údaje dítěte a zákonného zástupce:
a) Identifikační údaje: slouží k identifikaci dítěte a zákonného zástupce, zejména se jedná o jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, adresu bydliště.
b) Kontaktní údaje: slouží pro kontaktování a komunikaci s Vámi: e-mail, telefonní číslo, příp. kontaktní adresa zákonného zástupce
c) Platební údaje: slouží k provádění plateb (úplata za předškolní vzdělávání, stravné), zejména
číslo bankovního účtu
d) Další identifikační údaje: slouží k bližší identifikaci a evidenci dítěte – pohlaví, věk, státní příslušnost, zdravotní stav, záznamy z pedagogické diagnostiky dítěte.
e) Další údaje: jmenovky dětí, podpisy dětí na výkresech, podpisy zákonných zástupců na prezenčních listinách, zaznamenání úrazu dítěte v evidenci, fotografie dítěte.

Za jakým účelem zpracováváme Vaše osobní údaje:
Osobní údaje zpracováváme za účelem řádné evidence dítěte (zákonná povinnost), k plnění našich právních povinností mateřské školy (účetní a daňové povinnosti), z důvodu oprávněných zájmů mateřské školy (kontakt s rodiči, prezentace mateřské školy na webových stránkách školy apod.).

Při naši práci využíváme informační systémy NAŠE MŠ a SPRÁVA MŠ a úložiště www.zonerama.com.

Jak dlouho zpracováváme osobní údaje:
Nechceme zpracovávat Vaše osobní údaje po neomezenou dobu, jsme však povinni je uchovávat po dobu stanovenou zákonem (školský zákon a jeho prováděcí předpisy). Zde uvádíme některé dokumenty a dobu, po kterou uchováváme osobní údaje v nich uvedené:

1. Žádost o přijetí dítěte do MŠ 5 let
2. Rozhodnutí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání 5 let
3. Vedení docházky dítěte v MŠ 5 let
4. Školní matrika školského zařízení (jídelna) 5 let
5. Záznam z pedagogické diagnostiky dítěte po dobu docházky do MŠ
6. Individuální vzdělávání po dobu docházky do MŠ
7. Evidence úrazu v knize úrazu 5 let
8. Záznam o úrazu 10 let
9. Fotografie dítěte (umístěné na webu, v aplikaci NAŠE MŠ atd.) 10 let

Komu předáváme osobní údaje:
Osobní údaje mohou být předávány orgánům veřejné moci (Ministerstvo školství, Česká školní inspekce, Krajská hygienická stanice) Některé osobní údaje mohou být zpřístupněny také externím dodavatelům (např. organizátoři plavání, lyžařského kursu, kroužků), a dodavateli IT systému Správy Mateřských škol a Naše MŠ, externímu IT poradci. Osobní údaje nepředáváme do třetích zemí nebo mezinárodní organizaci.

Zabezpečení Vašich osobních dat
Dbáme na bezpečnost osobních dat, které nám předáváte. Proto jsme přijali dostatečná technická a organizační opatření, abychom Vaše data dostatečně chránili s ohledem na závažnost jejich zpracování. K Vašim osobním údajům, které jsme od Vás získali nemá přístup žádná neoprávněná osoba a nepředáváme je bez Vašeho souhlasu dalším subjektům pro další zpracování, pokud to nevyžaduje zákon, nebo v případě ochrany našich oprávněných zájmů.

Webové stránky
Pokud vstoupíte na naše webové stránky a prohlížíte si je, zpracovává následující protokolové soubory společnost Grand Media s.r.o, IČO: 24284637, se sídlem Božanovská 2249/22a, a ukládá je na svých serverech. Mezi informace, které ukládá, patří:

• Vaše IP Adresa
  • Otevíraná stránka našeho webu
  • Kód odpovědi http
  • Identifikace Vašeho prohlížeče

Tyto informace zpracovává pouze pro účely naší právní ochrany po dobu maximálně 10 let.

Informace o nastavení konkrétního prohlížeče naleznete na uvedených adresách:

Internet Explorer: windows.microsoft.com
Google Chrome: support.google.com
Mozilla Firefox: support.mozilla.org
Opera: help.opera.com
Safari: support.apple.com

Vaše práva:

Máte právo požadovat přístup k Vašim osobním údajům, tedy abychom Vám sdělili, jaké údaje a jakým způsobem o Vás zpracováváme.

V případě, že budou Vaše osobní údaje zpracovávány v neaktuální podobě, máte právo požadovat jejich opravu. Osobní údaje, které bychom zpracovávali nad rámec naší zákonné povinnosti, můžeme na Vaši žádost vymazat, nebo popř. omezit jejich zpracování, pokud je to nezbytné pro zajištění souladu zpracování osobních údajů s právními předpisy. Proti zpracování osobních údajů máte právo rovněž vznést námitku.

Máte právo na přenositelnost osobních údajů, zejména v případě přechodu Vašeho dítěte do jiné mateřské školy. Žádost můžete poslat elektronicky na shora uvedené e-mailovou adresu, prostřednictvím datové schránky, písemně na adresu sídla mateřské školky, nebo pověřenci.

Máte právo podat stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů – www.uoou.cz. Budeme však rádi, když se s Vašimi dotazy obrátíte přímo na nás.

Tyto Zásady ochrany osobních údajů jsou účinné od 1.8.2023